DAN UČITELJEV

Drage sošolke in sošolci, spoštovani učitelji!

Ali ste opazili, da je skoraj vsak dan v letu posvečen kakšni dobrini, do katere smo včasih ravnodušni, čeprav bi si zaslužila več pozornosti – recimo dan gasilcev, dan vode, dan sladkorne bolezni?!

Tako je danes dan učiteljev in predvsem učiteljic!

Na te gospe in gospode po šolskih letih hitro pozabimo. Od staršev smo že večkrat slišali, da se bomo v starejših letih ganjeno spominjali svoje mladosti in na to, kdaj sploh smo postali taki, kot smo danes.

Učitelj je za otroke prvo resno srečanje s svetom okoli nas. Učitelje ne povezujemo samo z učno snovjo, ampak tudi z vzgajanjem  tistih prostovoljnih vsebin, pri katerih mi, otroci, sodelujemo po svojih zmožnostih.

Blagor želimo vsem našim »šolmoštrom«, da najdejo čas in veselje za tisto, kar je nekaj več! Tedaj smo učenci njihovi ustvarjalni sodelavci.

V zahvalo za tako življenjsko popotnico  za hip vstanimo, zaploskajmo vsem našim učiteljem in tako izkažimo čast, da bomo sledili njihovi viziji.

Vse dobro , dragi učitelji, vam želijo vaši učenci!