Svetovni dan otrok, 20. 11. 2020

Ker smo letos v nekoliko drugačnih razmerah, smo se 20. novembra na Svetovni dan otrok udeležili dogodka preko aplikacije Microsoft Teams. V dogodku smo sodelovali otroci, podjetja in mediji, vse prisotne pa je nagovoril predsednik RS, g. Borut Pahor. Slogan letošnjega svetovnega dneva je Vključite me, sem ključ do rešitve. Na dogodku smo skupaj usmerili pozornost na otroke. Ker je dan otroka potekal v znamenju modre, smo vsi imeli modra ozadja in bili smo oblečeni v modra oblačila. Zakaj? Ker je modro, da podpiramo otroke. Ker je modro, da otroke postavljamo v središče naših sprememb. Ker je modro, da sledimo dobrim zgledom. Ker je modro, da razmišljamo o prihodnosti. Ker naš moder planet potrebuje, da postopamo modro.

Zapisala Petja Bricelj, 8. a