Pozdrav iz Slovenije

V okviru projektov eTwinning smo v letošnjem šolskem letu počeli že mnogo stvari. V septembru in oktobru smo urili angleški jezik, tako da smo se partnerjem projektov najprej predstavili. V okviru projekta »Knjiga potuje po svetu« smo prejeli učbenike, knjige, revije in časopise iz Francije ter nato tudi mi nadaljevali krog pošiljanja, in sicer smo slovenske knjige, učbenike in časopise poslali v Ukrajino. V prazničnem času smo sodelovali v projektu izmenjave voščilnic. Prejeli smo preko štirideset voščilnic iz Grčije, Ukrajine, Francije, Italije, Romunije, Portugalske in Estonije. Pripravili smo tudi posnetek o praznovanju božiča in novega leta pri nas. V okviru projekta, ki smo ga v začetku leta načrtovali in objavili kar sami (»Tell me what grows in your country and I tell you …«), smo našli kar nekaj partnerjev, s katerimi že aktivno sodelujemo. Prejšnji teden (18. 1. in 22. 1.) pa smo se petošolci in petošolke pogovarjali z učenci iz Grčije in Tunizije. Zapeli smo slovensko himno in predstavili slovensko zastavo. Pokazali smo jim, kje Slovenija leži na zemljevidu, in povedali nekaj besed o sebi. Izdelali smo plakat o različnih športih v Sloveniji, učence iz Grčije in Tunizije pa smo naučili tudi nekaj slovenskih besed ter jim zapeli slovensko pesem.

Nika Remškar, 5. a: »Bilo je zelo zanimivo in poučno.«

Lara Čukljek, 5. a: »Všeč mi je bilo, ker sem ponovila osnovne veščine pogovora v angleščini. Zanimivo se je pogovarjati z nekom, ki ni iz Slovenije.«

Matevž Svetličič, 5. a: »Všeč mi je bilo, ker sem lahko predstavil plakat, ki smo ga izdelali o športu v Sloveniji.«

Živa Celarc, 5. b: »Zelo mi je bilo všeč, ker je bil drugačen pouk kot običajno, zanimiv mi je bil tudi njihov jezik.«