ŠOLSKA PROSLAVA OB KULTURNEM PRAZNIKU

Kulturno razpoloženje na OŠ AMS se nadaljuje. Danes smo na prav poseben način obeležili slovenski kulturni praznik. Na šolski proslavi je Eva Kostadinov deklamirala slovensko himno, nato jo je zapel še pevski zbor četrtošolcev. Po evropski himni so se predstavili najboljši deklamatorji naše šole z izbranimi slovenskimi pesmimi. Med seboj so tekmovali za knjižno nagrado, ocenjevala pa jih je petčlanska strokovna žirija.

Izmed šestih deklamatorjev od 4. do 9. razreda je predsednica komisije, gospa ravnateljica Darja Guzelj, razglasila najboljše tri. Največ točk je komisija dodelila Nanci Govekar (8. A) za pesem Svetlane Makarovič »Pesmi v spomin«, Nini Slavec (9. A) za »Soči« Simona Gregorčiča in Luciji Malovrh (4. B) za Župančičevo pesem »V gozdu«. Pohvalo pa si zaslužijo prav vsi tekmovalci, saj so se odlično pripravili.

02_2017 135 (Medium) 02_2017 128 (Medium)

02_2017 125 (Medium)

02_2017 094 (Medium)

02_2017 092 (Medium) 02_2017 090 (Medium)

Med samim tekmovanjem pa so nam učenci z instrumentalnimi točkami pričarali prijetno vzdušje in blažili napetost. Nastopili so: Erazem Jazbinšek s kitaro, Mark Turšič s harmoniko, Dora Smole z violončelom, Neža Kavčič s prečno flavto in Larisa Lara Govekar z violino.

02_2017 087 (Medium)