SVETOVNI POKAL UČENJAKOV

Spoštovani!

Naj vam za začetku sporočim odlično novico: naši učenci osmih in devetih razredov so dosegli izjemen rezultat. To je tudi vzrok,  da vam pišem tale dopis.

»Kaj pa se je zgodilo?« se verjetno sprašujete. Naj vam povedo kar učenci sami. Takole pravijo:

Učenci osmih in devetih razredov OŠ Antona Martina Slomška smo se 27. 1. 2017 v Ljubljani udeležili mednarodnega tekmovanja World Scholar’s Cup – Svetovnega pokala učenjakov. Bili smo najmlajši v svoji kategoriji Seniorjev (15-18 let), pa smo se kljub hudi konkurenci  srednješolcev uspeli uvrstiti na svetovno raven tekmovanja.

Tema letošnjega tekmovanja, ki poteka izključno v angleškem jeziku, je »An Unlikely World«. Tekmovanje zajema poglobljena znanja s področij umetnosti in glasbe, naravoslovja, zgodovine, književnosti ter sociologije. Sestavljeno je iz štirih kategorij (ekipna debata, kreativno skupinsko pisanje esejev, preizkus znanja in interaktivni kviz), pri katerih moramo pokazati marsikaj: veliko splošne razgledanosti in hkrati tudi poglobljenega znanja o predpisanih temah, govorniške sposobnosti ter zmožnost povezovanja in improvizacije v situacijah, v katerih se znajdemo nepredvideno. Seveda mora biti tudi naše besedišče in znanje angleščine na visoki ravni, da vse naše zamisli lahko ubesedimo.

Letošnje svetovno prvenstvo World Scholar’s Cup bo potekalo v Hanoiu, glavnem mestu Vietnama. Na tem tekmovanju se bo zbralo 3000 učenjakov iz 50 različnih držav, ki se bodo pomerili v znanju. Med vsemi udeleženimi državami imamo letos možnost, da tudi mi zastopamo svojo šolo, kraj in Slovenijo, na kar smo zelo ponosni. Ker pa so stroški kotizacije in samega potovanja izredno visoki, vas vljudno prosimo za finančni prispevek. Ker smo se na mednarodnem tekmovanju zelo trudili za naš uspeh, želimo pot naših uspehov nadaljevati. Za tekmovanje se pripravljamo že celo leto in imamo visoke cilje tudi na svetovni ravni.

Ekipa tekmovalcev

OŠ Antona Martina Slomška Vrhnika

V čast mi je, da se tudi naši učenci s svojim izjemnim znanjem uvrščajo v družbo ‘učenjakov’. Razumem njihovo željo po dosežku in udeležbi na svetovnem prvenstvu. Tekmovalne ekipe lahko na tem prvenstvu sodelujejo le, če tekmujejo vsi člani skupine. Zato jim želimo pri premagovanju finančnih ovir pomagati v največji meri. Stroški potovanja so visoki. Za marsikatero družino previsoki.

Na vas naslavljam prošnjo za finančno podporo naših mladih talentov. Vsak prispevek bo dobrodošel in bo olajšal finančno breme družinam sodelujočih učencev. V ta namen prilagamo donacijsko pogodbo. Prosim, da jo izpolnjeno pošljete na naš naslov, po redni pošti ali elektronsko.  Prispevke lahko nakažete na transakcijski račun naše šole TRR: SI56 01340 6030 723 780, Sklic: SI 00 2910000.

Učenci bodo Slovenijo in Vrhniko tudi predstavili. Na zgibanki in spletni strani šole bo vaš logotip, zato prosimo, da ga posredujete na e-naslov: darja.guzelj1@guest.arnes.si. Prav tako se za dodatne informacije lahko obrnete na tel. št. 01 755 80 51.

Prijazno vas pozdravljam in vam želim vse dobro.

Darja Guzelj
ravnateljica