Koncert šolskih pevskih zborov in folklorne skupine

Leto je naokoli in spet so se glasovi pevk in pevcev združili v melodije, ki so jih predstavili prav vsi štirje zbori, ki delujejo na naši šoli. Najprej so nastopili naši najmlajši prvošolčki, nato zbor 2. in 3. razreda ter pevke in pevci iz 3., 4. in 5. razreda ter na koncu še mladinski zbor, ki ga sestavljajo pevke od 6. do 9. razreda. Pevkam in pevcem pa so se v družnem petju pridružile tudi učiteljice naše šole ter šolska folklorna skupina. Slišali smo nekaj ljudskih pesmi, dve Bitenčevi pesmi, Hokus – pokus, Čudežno klop, Vetrič veter in druge. Pevke mladinskega zbora so se predstavile s pesmima Barkarola in Pesem kostanjev, učiteljice pa s pesmijo slovenske popevke Ptičje strašilo. Tudi letos so najvztrajnejšim pevkam podelili priznanja za štiriletno in devetletno petje v zboru.

Za zaključek večera je odzvanjala vsem poznana pesem Zemlja pleše, ki smo jo slišali v troglasni izvedbi.

Pevke in pevci prepevajo zato, ker pri petju uživajo, ker pojejo pesmi, ki so jim všeč, ker je to priložnost, da se družijo in najdejo nove prijatelje, pa tudi zato, da skupaj preživljajo prosti čas. Upamo, da se naslednje leto spet srečamo.

 

Lidija Lenarčič

 

 

(Skupno 295 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...