NPZ – VPOGLED V OVREDNOTENE PREIZKUSE

Državni izpitni center bo v skladu s koledarjem učencem 6. in 9. razreda ter njihovim staršem omogočil vpogled v ovrednotene preizkuse. Dostop bo možen preko spletne strani, potrebovali pa boste učenčevo NPZ šifro (učenci so jo prejeli na prvem preizkusu NPZ) ter njegovo EMŠO številko.
Dostop do ovrednotenih preizkusov preko spleta bo možen:
– za 9. razred od 30. 5. 2017 od 8. ure zjutraj do 1. 6. 2017 do 20. ure,
– za 6. razred od 6. 6. 2017 od 8. ure zjutraj do 8. 6. 2017 do 20. ure.
Tudi v šoli bo omogočen vpogled za učence ob prisotnosti učiteljev izbranih predmetov, ki bodo lahko pojasnili morebitne nejasnosti pri ocenjevanju oz. bodo podali zahtevo za poizvedbo, če bo ugotovljena napaka pri ocenjevanju.
Staršem priporočamo, da sami doma pregledajo ovrednotene preizkuse in se ob nejasnostih oglasijo (po predhodni najavi v tajništvu šole) na vpogledih v šoli v dopoldanskem času za dodatno razlago:
– za 9. razred v sredo, 31. 5. 2017,
– za 6. razred v sredo, 9. 6. 2017.