Kaj veš o prometu

V torek, 24. 4. 2018, je na OŠ Ivana Cankarja potekalo medobčinsko tekmovanje “Kaj veš o prometu”. Gre za preizkus sposobnosti obvladovanja in spretnosti vožnje s kolesom in poznavanja cestno prometnih predpisov v praksi in teoretično. Tekmovanje so zgledno pripravili Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Vrhnika v sodelovanju z Zvezo šoferjev in avtomehanikov Vrhnika.

Srečanja kolesarjev se tradicionalno udeležuje ekipa z naše šole, katera je sestavljena iz izkušenih članov, nekaj je novincev, vsi pa so opravili predhodno šolsko tekmovanje iz poznavanja CPP. Običajno na tekmovanjih podelijo tri medalje in tokrat so trije naši učenci medalje tudi osvojili, a vseeno nihče ni zmagal. Zgodilo se je tako, da je Maks Ogrin Žučko iz 8.a osvojil 2. mesto, 3. mesto pa sta si delila Tjaša Nagode iz 8.b in Matevž Svetličič iz 7.a. Zelo lep ekipni uspeh, o zmagi in s tem o uvrstitvi na državno prvenstvo so odločale drobne napake, katere bodo za vse tekmovalce v prihodnje spodbuda in motivacija za še boljšo pripravo na taka tekmovanja. Celotna ekipa, imenujmo jih ambasadorji varne vožnje,  pa je lahko vzgled vsem učencem, ki za pot v šolo ali rekreacijo radi izberejo kolo. Čestitke 🙂 😉

(Skupno 536 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...