Ljubljanski maraton

Letošnjega promocijskega in osnovnošolskega teka se je udeležilo 36 učencev z naše šole. Prijavljenih je bilo skoraj še enkrat toliko, verjetno zaradi slabe vremenske napovedi niso prišli vsi. Vendar so se ušteli, kajti dežja ni bilo, vsi teki so potekali v prijetno topli sončni kulisi.  Učenci 1. in 2. razreda so tekli na 600m, od 3. do 5. razreda pa na 1350m. Teki so netekmovalnega značaja, časov se ne meri, vrstnega reda se na objavlja. Kljub temu pa “tamali” tečejo na vso moč, s tem pridobivajo izkušnje, katere bodo v kasnejših letih uporabili pri tekmovalnem teku (letos 1800m), ko se bodo pomerili z najboljšimi slovenskimi osnovnošolci. Letos se sicer nobenemu “slomšku” ni uspelo zavihteti na zmagovalni oder, kar pa tudi ni osnovni cilj udeležbe na teku. Pomembno je, da mladina teče ali se kako drugače giba, predvsem pa, da to postane del njihovega vsakdanjika, kajti le tako se bodo razvili v zdrave in primerno psihofizično razvite osebnosti.

Mnogi starši so se nam pri odhodu s prireditve zahvalili, njihov nasmeh in nasmeh otrok, je največja nagrada za učitelje, vendar se v enaki meri mi zahvaljujemo njim, ker sodelujejo pri izvedbi projekta Ljubljanskega maratona, predvsem pa ker omogočijo svojim otrokom in našim učencem doživeti utrip največje slovenske športno-rekreativne prireditve 🙂 😉 .

Rezultati 6.-9.r

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...