PREDSTAVITEV RAZISKOVALNE NALOGE PODOBE PREKMURJA

V torek, 18. 6. 2019, smo se učenke 8. b razreda, Nina Bratina, Vanja Furlan in Lena Kožar pod mentorstvom učiteljice Vesne Jurač udeležile prireditve ob zaključku natečaja Podobe Prekmurja, ki ga je organiziral Zavod Republike Slovenije za Šolstvo ob stoletnici priključitve Prekmurja k matičnemu narodu. Prireditev je potekala v Muzeju za arhitekturo in oblikovanje v Ljubljani. Na izviren način smo predstavile svojo raziskovalno nalogo z naslovom Doživimo Prekmurje in bile pri tem tudi pohvaljene. Prejele pa smo tudi priznanje, ki sta ga podelila direktor Zavoda Republike Slovenije za šolstvo, dr. Vinko Logaj in prvi predsednik Slovenije, ki je po rodu tudi Prekmurec, g. Milan Kučan. Vsi sodelujoči na tem natečaju pa smo si prislužili tudi strokovno ekskurzijo v Prekmurje, kamor bomo odšli to jesen.

Nina Bratina, Vanja Furlan in Lena Kožar, 8. b