GREGORČKI  V 1.B

Pred nami je lep slovenski običaj gregorjevo, ko se po ljudskem izročilu 12.3. praznuje začetek pomladi. Ta star običaj je poznalo zelo malo učencev. V ta namen smo imeli tehnični dan. Izdelali smo ladjice, ki jih bodo lahko s pomočjo staršev spuščali naslednjo soboto po potoku Bela na Vrhniki. Ves čas so bili zelo delavni. Nekaterim je šlo izdelovanje gregorčkov bolje od rok, nekateri pa so potrebovali kar nekaj pomoči učiteljev. Tudi sošolci so jim radi priskočili na pomoč. Po zaključki so bili vsi s svojim delom zelo zadovoljni. V avli šole smo gregorčke tudi razstavili.  Nekateri so bili tako vztrajni, da so pričeli z izdelovanjem novega gregorčka. Upam, da bodo gregorčki v čim večjem številu zapluli po potoku Bela in da bodo uspešno prispeli do cilja.

Zapisala Urška Zamejc