BIO 9.A KODOMINANTNO DEDOVANJE IN SPOLNO VEZANO DEDOVANJE

Na elektronske naslove nekaterih sem poslala slike, ki vsebujejo rešitve naslednjih nalog:
1. Eden od staršev ima krvno skupino A, drugi B. Kolikšna je verjetnost, da bi imela otroka s krvno skupino 0?
2. Oče je barvno slep, njegova žena nima te bolezni niti ni prenašalka. Kolikšna je verjetnost, da njun/a sin/hči nima barvne slepote?
3. Tone ima krvno skupino 0, njegov brat pa A  in živita z mamo, ki ima krvno skupino B. Tone želi ugotoviti, kdo je njegov biološki oče. Katero krvno skupino bi moral imeti ta oče?
Ugotovite, katere slike pripadajo prvi, drugi in tretji nalogi ter če so pravilno rešene. Stopite v telefonski kontakt s sošolci in se posvetujte. Za vsa vprašanja pa sem vam na voljo na karmen.slana@gmail.com.