Angleščina, 9. a, 1.skupina, AG Nikšič čet., 9.4.

a) Dragi devetošolci. Danes vas čaka preverjanje.

b) Odprite zvezke in natančno izpišite pridevnike pri prvi nalogi, ki ste si jo napisali v pon, 6.4.

Ko končaš, si besede natančno preglej z drugo barvo pisala (uporabi dz). Če je beseda do črke pravilno zapisana, si daš kljukico. Na koncu kljukice prešteješ in zapišeš število točk.

Prilagam še kriterij: 20-22=5,   17-19=4,   14-16=3,   11-13=2,   0-10=1

To naj služi za tvojo povratno informacijo, da vidiš, kako dobro znaš zapis in pomen pridevnikov. Koliko se jih moraš še učit?

c) Pri drugi nalogi si si v zvezek napisal/a dve znamenji. Zdaj vzameš učbenik in jih glasno prebereš in prevedeš.

Ob zaključku druge naloge se sam/a oceniš: slabo, dobro ali zelo dobro in si oceno z drugo barvo pisala vpišeš v zvezek ob drugi nalogi.

d) dz str 109/37 Reši nalogo. Ko končaš, jo preglej po rešitvah in popravi.

e) Primož, Lara in Nika pošljite mi prepis horoskopov! Martina, ti pa še do konca prevod.

f) Lepo vas povabim, da si na šolski spletni strani, ogledate Matevžev in Jurijev prispevek na temo horoskopov.