Obeležitev Slomškovega dne

Dragi učenci in spoštovani starši!

26. novembra 2020 mineva 220 let od rojstva Antona Martina Slomška, narodnega buditelja, pesnika, pedagoškega delavca, duhovnika in škofa, čigar ime nosi naša šola.

Anton Martin Slomšek je v nedeljski šoli, prvi šoli v slovenskem jeziku, poleg branja in računanja otroke učil olike, omike in življenjskih modrosti. To se od tistega časa ni nič spremenilo in vse to so tudi cilji naše šole.

Na spominski dan objavljamo »drobtinice« naših učencev, v katerih so zapisali, kaj vedo o Antonu Martinu Slomšku in kako doživljajo našo sodobno šolo.

»Žalost, ktere moje srce boli, ja slaba navada Slovencov, da se svojega rodu ino jezika sramujejo in še marnvati po slovenje nočejo, ako jih v maternem jeziku ogovorim.
O ni karte tega! Ljubite svoj rod, spoštujte svoj jezik!«
(Anton Martin Slomšek)

Literarni prispevki učencev:

Gaj Jurij Gabrovšek, (Modri pisatelj Anton)

Leon Luzar, 8.a (Kako je Anton Martin Slomšek dobil, kar je hotel)

Jan Buh Beguš, 8.a (pesem o šoli)

Džejlana Ćoralić, 8.b (doživljajski spis o prihodu v Slovenijo in novo šolo)

Tajra Ružnjić, 3. razred (Moja šola)

Nina Rožnik, 5. razred (Obisk OŠ Antona Martina Slomška)

Nace Rožmanc, (Gozdna šola).