»Pet pred dvanajsto« – v skupnem boju za kulturo

Dragi učenci, spoštovani starši in učitelji!

V četrtek, 29. aprila  2021, smo se kot osnovna šola – kulturna šola – odzvali na pobudo Narodnega soma Maribor v skupnih prizadevanjih vseh kulturnih ustvarjalcev, da je v času epidemije corona virusa že čas, da se kulturni dogodki nadaljujejo.

S kratkim kulturnim programom »v živo« in ob upoštevanju vseh epidemioloških ukrepov smo želeli pokazati, da kultura lahko in mora ponovno zaživeti.

Akcije »pet pred dvanajsto«, se pravi ob 11.55, smo se udeležili učenci, starši in učitelji ter z izbranimi odlomki Slomška, Prešerna, Cankarja in Župančiča ter ruskega pesnika Puškina spomnili, kako zelo pomembna je kultura za obstanek in razvoj slovenskega naroda in kako moramo ceniti tudi druge kulture. Z glasbenimi točkami pa smo prikazali, kako nas glasba povezuje in krepi naš nacionalni ponos.

Vsem sodelujočim učencem, staršem in učiteljem se iskreno zahvaljujem, da smo lahko tako uspešno izpeljali naš kulturni prispevek.

Posnetek si lahko ogledate na povezavi:

Posnetek “pet pred dvanajsto”

Ranka Keser,

učiteljica slovenščine