EKO DAN V 7. RAZREDIH

V torek, 29. 3. 2022, je na naši šoli potekal eko dan. Sedmošolci smo si prvo šolsko uro ogledali nekaj posnetkov, da smo znali razločevati med makroplastiko in mikroplastiko.

Drugo šolsko uro smo se odpravili na teren. Peš smo odšli do reke Ljubljanice, kjer smo raziskovali odpadke. Razdeljeni smo bili v več skupin. Raziskovali smo vsebovanost mikroplastike v Ljubljanici in prsti in pobirali odpadke ob reki Ljubljanici.

Ugotovili smo, da imamo veliko preveč plastičnih odpadkov, ki se razgrajujejo vrsto let. To smo ugotovili na podlagi pobranih smeti okrog reke.

Vsem ljudem sporočamo, da se premalo zavedamo, kako onesnažena je naša narava. Bolj jo moramo spoštovati.

Smo pa tudi uživali v naravi, ki se ravno prebuja iz zimskega spanja. Okrog reke smo lahko opazovali rastlinje, ki poganja, ter v reki račke in labode, ki so brezskrbno plavali.

Zapisale učenke 7. razredov