Petošolci in varnost v prometu

V sredo, 9. 11. 2022, smo imeli petošolci prav poseben obisk. Med nas je prišel gospod Franjo Čretnik, s katerim smo preživeli zares prijetne trenutke. Povedal nam je veliko zanimivih izkušenj v zvezi s svojim delom – gasilstvom, vojaško službo, še posebej pa o varnosti v prometu. Spomnil nas je na nevarnosti, ki na nas kot pešce in kolesarje prežijo na cesti. Ponovili smo, kako nujno je, da nosilo čelado. Zanj smo pripravili tudi nekaj vprašanj v zvezi z možnostmi kolesarjenja v naši okolici, o bolj ali manj varnih poteh in razvoju kolesarjenja v našem kraju. Opravili smo pravi intervju z njim! Spoznali pa smo še, kako pomembno je, da so tudi odrasli pozorni na upoštevanje prometnih pravil in predpisov. Posebej zanimivo je bilo, ko smo se lahko preizkusili v hoji naravnost, medtem ko smo nosili posebna očala, ki so simulirala občutek alkoholiziranosti.  Spoznali smo, kako se naši občutki takrat spremenijo in sedaj resnično vemo, da alkohol v promet ne sodi, saj s tem ogrožamo svoje življenje in življenje drugih.