MEDPREDMETNO SODELOVANJE GEO-NAR V 6. RAZREDIH

V januarju smo šestih razredih naše šole izvedli medpredmetno povezovanje med geografijo in naravoslovjem, kjer smo povezali sorodne vsebine, ki jih obravnavamo pri obeh predmetih. Učno uro sta izvedla učiteljica Vesna in učitelj Mitja, ki omenjena predmeta tudi poučujeta. V ospredju smo bili učenci, ki smo po posameznih skupinah na zanimiv in razgiban način raziskovali Zemljino notranjost in njeno kamninsko zgradbo. Pri delu smo si pomagali z različnimi gradivi, si ogledali poučen video posnetek in opazovali kamnine, ki smo jih skicirali ter ugotavljali njihove značilnosti. Da so posamezne skupine uspešno opravile svoje naloge, je moral vsak od učencev prispevati svoj del in tudi dobro sodelovati z ostalimi. Rezultate našega dela smo ob koncu ure predstavili še ostalim sošolcem, ki so na podlagi slišanega dopolnili svoje zapiske. Delo je bilo zanimivo in razgibano, učenci smo bili tudi zelo aktivni, nad izvedenimi učnimi urami pa smo bili navdušeni.

Učenci šestih razredov OŠ Antona Martina Slomška Vrhnika