JUMICAR in petošolci

V četrtek, 23. 3. 2023, smo imeli petošolci v šoli prav posebno dejavnost Jumicar, povezano z varnostjo v prometu.

Najprej smo preko predavanja ponovili in obnovili pomembna dejstva o prometni varnosti, tako z vidika pešcev kot tudi z vidika kolesarjev. Ugotovili smo, da lahko največ za našo varnost v prometu naredimo sami, predvsem s tem, da dobro opazujemo in predvidevamo dejanja vseh udeležencev v prometu, tudi voznikov motornih vozil, ki so med vožnjo pogosto premalo zbrani ali celo z mislimi drugje.

Prav s tem namenom smo se v drugem delu dejavnosti soočili s tem, kako biti voznik motornega vozila in na kaj vse moramo pri tem biti pozorni. Preizkusili smo se v vožnji malega avtomobila na bencinski pogon na prometnem poligonu, ki so ga postavili na našem nogometnem igrišču.  Najprej smo morali usvojiti upravljanje avtomobila, nato pa med vožnjo še upoštevati vso postavljeno prometno signalizacijo.

Kljub temu, da vožnja ni bila najbolj enostavna, smo se ob njej zabavali in neizmerno uživali. Hkrati pa sedaj nekoliko bolje razumemo, kaj vse doživljajo na cesti vozniki motornih vozil.