Skoči na glavno vsebino

Obnovimo in ponovimo – posnetek prireditve

Članom literarnega kluba, izbirnega predmeta v 9. razredu osnovne šole, niso bile všeč državne proslave in druge javne prireditve ob različnih jubilejih. Tako smo se dogovorili, da učenci pripravijo “svojo” prireditev. Znašli so se pred vprašanjem, kako to narediti. Idej je bilo veliko, celo preveč. Pri literarnem klubu lahko učenci poleg spoznavanja literature in ustvarjalnega pisanja pridobijo tudi znanja o tem, kako pripraviti neko krajšo kulturno prireditev. Ob delu so spoznali, katere dejavnosti in veščine so potrebne za pripravo kulturnega dogodka. Kot mentorica sem jim pomagala pri izbiri teme – vedno aktualne kulture in njenega položaja. Kot šolarji, so učenci za izhodišče uporabili učno snov – tri pomembne osebnosti na Slovenskem, ki so nas, Slovence, “zapisale in začrtale našo kulturno pot”. Pri nadaljnjem razvijanju ideje so uporabili vse, kar naša šola ima – šolsko glasilo, mlade literate in likovnike, saj so kot pomemben del kulturnih dejavnosti uvrstili tudi likovno razstavo naših učencev, ter sodoben način komuniciranja. V svoj projekt so vključili tudi mlajše sošolce in jih povprašali, kaj je to kultura. Učencem je uspelo pripraviti nenavadno, domiselno javno prireditev in z zagotovostjo lahko rečemo, da upanje za naše državne proslave še vedno obstaja.

Zapisala Ranka Keser, učiteljica slovenščine in mentorica

Posnetek si lahko ogledate na povezavi.

(Skupno 115 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost