Skupna naloga, od 1.r. do 9.r. – (8. prispevek) – za 10.4.2020

Dragi učenci, v naslednjih povezavah in objavah na spletu poiščite navdih za literarno ustvarjanje, ki je predvideno v sklopu kulturnega dne, 14. aprila 2020:

Boštjan Gorenc Pižama: Pravljice v živo

Desa Muck: Pravljice v živo

Žiga X Gombač: Pravljice v živo

Anja Štefan: Šopek ugank s Cerkniškega jezera, Čmrlj in piščalka, Medved, Bobek in zlate kokoši

Vesna Radovanovič: Dežela Velike tovarne besed, Zvezdica

Primož Suhodolčan: objavlja na svojem FB profilu povezave do posnetih pravljic (Radio prvi, Radio Alfa, Primož v živo)

Nina Mav Hrovat: Neredko, Kazen za kralja

Barbara Gregorič Gorenc: pesem Strelovod za jezo, otroška kantata Kje je Tina?

Majda Koren: Domača spletna stran, Župca, Pošlji razglednico, Slovenski ilustratorji, Interaktivna Medved in miška, Knjižničarka bere Medveda in miško, Skuhaj mi pravljico, Mici, FB Župca, FB Mici

Poleg navedenega zgoraj si oglejte tudi posamezne zgodbe, ki jih lahko najdete med naslednjimi oddajami, ki so nastale izpod peres avtorjev: Ida Mlakar Črnič, Primož Suhodolčan, Nina Mav Hrovat, Barbara Gregorič Gorenc, … :

Čebelice

Oddaja Lahko noč, otroci

Radijske igre za otroke

Lahkonočnice

… in prispevek iz projekta Rastem s knjigo:  Videovsebine.

Zanimivo je pogledati internetno delavnico stripa, kjer avtor stripa Ivan Mitrevski nariše en kader, potem nekdo drug nariše naslednjega, potem riše spet on …, vse dokler ne pridejo do konca. To zanimivo delavnico si lahko ogledate na naslednji povezavi:

Lep konec tedna in lepe praznike vam želi učiteljica Ranka Keser!