Šport – 7.b dekleta, četrtek, 16.4.2020

Lep pozdrav dekleta.

Danes nas vreme kar kliče, da razgibamo in raztegnemo svoje telo v naravi. Pojdite ven, na tek, hitro hojo…na primernem prostoru se raztegnite in okrepite svoje telo s krepilnimi vajami (vaje, ki jih poznate). Nadihajte se svežega zraka. Doma pa se sprostite s plesom. Sestavite svojo plesno koreografijo, ali pa si zavrtite ples, ki sem vam ga že poslala. Zaplešite.

Lahko pa se ogrejete s to plesno vadbo:

Saj veste, s telesno dejavnostjo ostajamo zdravi, mladostni, notranje lepi in duševno stabilni.

Pa še nekaj: da vam bo šlo učenje in šolsko delo lažje, da bo manj stresno, vam priporočam, da na vsake toliko prekinite z učenjem, da vstanete in se pretegnete, naredite nekaj razteznih vaj, se sprehodite po stanovanju, iskoristite stopnice, balkon, teraso, vrt… nadihajte se. Potem pa spet k šolskim nalogam in videle boste, kako lažje vam bo šlo. To naredite vsak dan, večkrat na dan.

Želim vam lep in prijeten dan.

Metka Grebenc