ŠPORT 5. a, torek, 5. 5. 2020

Pozdravljeni,

Kako ste, športniki moji? Vi nimate te sreče (ali pa smole, kakorkoli že vzameš), da bi še letos prišli v šolo, tako da bomo kar ostali na daljavi. Raz bi vas raje videl v telovadnici oz na zunanjem igrišču.

V tem tednu bomo razvijali koordinacijo gibanja in usklajevanje dela rok in nog. Izboljševali bomo torej koordinacijski test, premagovanje ovir nazaj.

Najprej boste na tri liste napisali ali narisali vsebino nalog in jih prilepili na vidno mesto v stanovanju (mimo teh mest morate iti vsaj 15x dnevno). Vsakič, ko greste mimo lista ali ko zagledate list, morate narediti vajo, ki je navedena na listu. To izvajate cel teden. Če vam uspe prepričati tudi ostale družinske člane, da izvajajo naloge, sta pa absolutni zmagovalci. J

Vsebina za na list:

• Hoja po vseh štirih nazaj, ritensko (npr. iz kuhinje do kopalnice)
  • Hoja po vseh štirih naprej (npr. iz otroške do dnevne sobe)
  • Poskoki (L noga, obe nogi, D noga, itd., npr. iz kopalnice do kuhinje)

Tako bomo razvili našo koordinacijo in izboljšali rezultat na meritvah testa premagovanje ovir nazaj.

UŽIVAJTE V DELU!

Učitelj Tadej