Slovenščina, 7. a (16. prispevek), za 6. 5.

Dragi sedmošolci, zdaj ste spoznali stalne besedne zveze: z dobesednim pomenom (kontrolna naloga, nogometni klub, naravoslovni dan …) in s prenesenim pomenom – frazemi (zavihati rokave, odšel je s trebuhom za kruhom, moj ati je za luno …).

Počasi rešujte naloge na straneh 97-104 v DZ – naloge so res super! Frazemi so predvsem učinkovito slogovno sredstvo. Srečujemo jih predvsem v umetnostnih pa tudi v neumetnostnih besedilih.

Do naslednjega tedna (13. 5. 2020) pa napišite pripovedno besedilo, v katerem boste uporabili čim več frazemov. Tema besedila je lahko “šola na daljavo”, se pravi današnja situacija, ali pa o “šoli” – kako doživljate šolo, učitelje, učno snov, pridobivanje znanja … Izdelke mi pošljite v pogled (zagotovo bomo lahko marsikatero nalogo uporabili ob naši obletnici šole). V DZ je med nalogami veliko dobrih primerov, ki vam bodo pomagali.

Pozdravlja učiteljica Ranka