Skoči na glavno vsebino

SLJ, 9. A (3. skupina); petek, 8. 5.

V zvezek (slovnica/jezik) zapiši poljubno uradno prošnjo. Pomagaj si z besedilom v učbeniku na str. 83.

OCENJEVANJE PRI SLOVENŠČINI:

Vsi učenci 9. r., ki še nimate ocene v drugem polletju ali ste med oceno, morate dobiti dodatno oceno. Odločila sem se, da bom ocenila en vaš izdelek.  Vse učence, ki dodatne ocene ne potrebujete, sem že obvestila po e-pošti, ostalim pa predlagam, da za pridobitev dobre ocene zavihate rokave in se še posebej potrudite, da bodo vaši izdelki čim boljši ter pravopisno in slogovno ustrezni.

Lahko izdelate naslednje:

  • Vsaj 3-kitično ali večkitično pesem (vsaka kitica naj ima vsaj 4 verze) o naši šoli ali o Antonu Martinu Slomšku, po katerem nosi ime naša šola (poudarite, da je bil šolnik, da je dajal velik poudarek izobraževanju vseh slojev prebivalstva; pisal je tudi domovinske pesmi, prestavil sedež škofije iz avstrijske na slovensko stran meje …)

ali

  • napišete doživljajski spis o prvomajskih počitnicah (vsaj ena A4 tipkana stran)

ali

  • napišete razmišljanje o korona virusu v povezavi s šolskim delom na daljavo (vsaj 1 tipkana A4 stran).

Svoj izdelek mi pošljite do srede, 13. 5. 2020, na e-naslov: irfan.whenp2@thrfg.nearf.fv

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost