Angleščina, 6.a, pet., 22.5., 1.šol.ura

1. Preveri, kako si napisal/a predstavitev. Si zadovoljen/na?

Si upošteval/a navodila? 150 -200 besed. Za besede se štejejo tudi členi: a, the in predlogi: on, at. Predlagam ti, da prešteješ besede v eni vrsti in pomnožiš s številom vrstic.

Si se odločil/a narisati tudi risbo ali dodati fotografijo?

1. Naslov celotne predstavitve je A day in my life
  2. Dodaj: Izpiši od 1 -5 besed, ki so pomembne ali nove in napiši prevod ali angleško razlago. Lahko je samo ena beseda ali dve… do pet.
  3. Dodaj: Napiši tri vprašalnice, ki se nanašajo na tvojo predstavitev. Vprašal boš sošolce/ke, da vidiš, če so te razumeli.
  4. Nato mi pošlji do ponedeljka, 25.5., svojo predstavitev: naslov, vprašalnice, besedišče, vsebino, ime in priimek.

Slike ni potrebno pošiljat, jo boš pokazal/a samo na zoomu.

Vesela bom, če lahko stipkaš. Sicer pa pošlji čim boljšo fotografijo, ki je pokončna.

Jaz bom pregledala, če imaš vse zajeto.

moj naslov: alenka.gabrovsek@guest.arnes.si

1. Prvo skupino predstavitev, bi imeli v čet., 28.5. To bo preverjanje. Vam bom še sporočila, kdo bo na vrsti v prvi skupini in kdaj se vidimo.

Učenec prosto, brez pomoči lista, pove vsebino. Vprašalnice prebere na začetku in še enkrat na koncu. Na začetku, za vprašalnicami, predstavi tudi besedišče.

1. Zdaj pa korajžno. Bravery is something we need now.