TEKMOVANJE V ZNANJU FIZIKE

Državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju fizike za Stefanova priznanja je potekalo v sobota, 8. maj 2021 na matični šoli. Udeležili so se ga trije naši učenci: Matic Urh iz 8.b razreda, Matevž Potrebuješ iz 9.a razreda in Žan Frank iz 9.b razreda. Vsem trem iskrene čestitke!

Šolskega tekmovanja se je udeležilo 2756 osmošolcev in 2305 devetošolcev. Na šolskem tekmovanju je sodelovalo sedemnajst naših učenk in učencev.

Bronasto priznanje so osvojili: Matic Urh, Nejc Malavašič, Nik Žitnik iz osmega razreda in iz devetega razreda: Matevž Potrebuješ, Žan Frank, Emilija Cukjati in Bor Mesec.

Državnega tekmovanja se je udeležilo 702 osmošolcev in 572 devetošolcev. (vir: DMFA) Tekmovalne naloge so bile vse ocenjene vsaj dvakrat, pri čemer je sodelovalo 143 učiteljev.

Žan Frank je dosegel srebrno priznanje

Matevž Potrebuješ je dosegel zlato priznanje

ČESTITAMO!