Obvestilo za začetek šolskega leta

Spoštovani starši, dragi učenci!

Veselimo se prvega šolskega dne. Pokažimo našim nadobudnežem in mladostnikom, da z dobro voljo in optimizmom lahko delujemo tudi v drugačnih situacijah. Od vseh nas je odvisno, kakšno popotnico bomo dali našim otrokom.

Novo šolsko leto bomo pričeli po modelu B, se je odločilo šolsko ministrstvo. V šolo vstopajo samo zdravi učenci in odrasli, ki izpolnjujejo pogoj PCT.

Pri vhodu si razkužite roke ali le te umijete, pri vstopu v učilnico pa si le te ponovno umijte.

Glavni vhod bo do 8.10 zaklenjen, zato ne prihajajte predčasno, nato ga bomo odprli do pričetka pouka. Izjema so vozači, ki prihajajo s šolskimi prevozi in učenci, ki jih starši pripeljejo v organizirano jutranje varstvo.

Učenci naj imajo s seboj steklenko z vodo in dovolj toplih oblačil, ker bomo prostore zračili, prav tako pa bo veliko pouka potekalo zunaj.

Po pouku bomo vozače pospremili na avtobus (vozni red). Do prihoda in odhoda so vsi dolžni čakati v skupini vozačev z učiteljem.

Učence iz podaljšanega bivanja bo do izhoda pospremila učiteljica in jih predala staršem pred šolo.

S spoštovanjem splošnih higienskih ukrepov in drugih preventivnih ukrepih, bomo lahko vzdrževali zdravo učno in delavno okolje in imeli odprto šolo, kar si vsi želimo. NIJZ priporoča maske na hodnikih za vse učence, od 12 leta dalje tudi v učilnici https://www.nijz.si/sl/priporocila-za-uporabo-mask-v-casu-sirjenja-okuzbe-s-sars-cov-2

O uporabi zaščitnih mask in obvestilu s strani MIZŠ lahko preberete tukaj.

Več informacij boste dobili na roditeljskem sestanku posameznega razreda. Datume 1. roditeljskega sestanka si poglejte na tej povezavi.

Potek prvega šolskega dne:

Vsi učenci in učitelji od 2. do 9. razreda se 1. septembra zberemo po razredih na šolskem prostoru (okoli šole) ob 8.20. Svoje zbirno mesto poišče vsak sam, saj bo označeno s tablo razreda. Tam te bo čakal-a razrednik-čarka.

• Učenci prinesejo s seboj torbo, zvezek, pisalo in copate.
  • Vsak učenc ima s seboj masko (NIJZ).
  • Učenci 2. in 3. razreda bodo odšli domov ob 12.00, ali ostali v podaljšanem bivanju.
  • Učenci 4. in 5. razreda bodo odšli domov ob 12.50 ali ostali v podaljšanem bivanju.
  • Učenci od 6. do 9. razreda bodo odšli domov po končanem pouku ob 12.50.

Prvošolčki ste prejeli obvestilo po pošti. Vaša učiteljica vas bo pričakala pred šolo.

Učenci, želim vam, da pridobite obilico novega znanja, ki je ključ do uspeha. Spoštovani starši, verjamem v naše skupno sodelovanje, saj bomo le tako močnejši.

Darja Guzelj, ravnateljica

OSNOVNE INFORMACIJE O ORGANIZACIJI VZGOJNO-IZOBRAŽEVALNEGA DELA NA ŠOLI

1. Vstopanje in izstopanje iz šole bo pod nadzorom, v varnostni razdalji in dovoljeno le učencem ter zaposlenim.
    • 1. razred stranski vhod, nato v garderobo​
    • 2. razred avla in čevlje pred razred pod klopco​
    • 3. razred vhod s strani pri arboretumu (čevlje pod klopco)​
    • 4. in 5. razred vhod po požarnih stopnicah s strani igrišča in čevlje pred razred pod klopco​
    • od 6.  do 9. razreda vstop skozi glavni vhod, čevlje oddajo v garderobo
  2. Obvezno je razkuževanje ali umivanje rok ter spoštovanje higiene kašlja in kihanja.
  3. Obvezna je uporaba mask v skupnih prostorih šole za vse učence in v učilnici, če so učenci mešani iz različnih razredov ter v učilnici, če so učenci starejši od 12 let.
  4. Obvezni in razširjeni program OŠ bo potekal predvsem v matičnih učilnicah in znotraj matičnega oddelka. Kadar to ne bo mogoče, zaradi narave dela, se bodo učenci združevali. Upoštevali bodo varnostne ukrepe (maska, distanca, sedežni red).
    • Pouk v manjših učnih skupinah bo potekal v 8. in 9. razredu.
    • Jutranje varstvo in dežurstvo ter podaljšano  bivanje bo v večini v mehurčkih.
    • Vozači na pouk čakajo v učilnici in jedilnici ločeni po razredih.
    • Izbirni predmeti (obvezni in neobvezni) bodo potekali.
    • Interesne dejavnosti se bodo lahko izvajale le z učitelji šole in znotraj enega oddelka.
  5. V vseh prostorih je potrebno vzdrževati varnostno razdaljo kot jih dopuščajo okoliščine (v sedečem položaju priporočeno 1.5 m, v gibanju priporočeno 2 m).
  6. Učilnice, telovadnico, garderobe, jedilnico, sanitarije in druge prostore šole v času uporabe bomo redno zračili, vsaj vsako šolsko uro in razkuževali.
  7. Malica bo potekala za vse učence v matični učilnici, prav tako kosilo od 1. do 2. razreda. Za ostale učence bo kosilo potekalo v jedilnici po natančnem razporedu sedenja znotraj »mehurčka«. Vsi pazijo na varnostno razdaljo.
  8. Učenci bodo veliko športno aktivni in se gibali zunaj, zato naj imajo dovolj toplih oblačil, ki jih imajo v razredu (medosebna varnostna razdalja, zračenje prostora,..).

Več informacij o delu in poteku v času bivanja na šoli bodo učenci izvedeli prvi šolski dan.

(Skupno 1.569 obiskov, današnjih obiskov 1)