Obisk ZOO Ljubljana s 7.razredi

V petek 24.3.2023, smo se 7. razredi odpravili v Ljubljanski živalski vrt. Za začetek, smo si v sobi »ZOO šola 2« ogledali lobanje, kožuhe, okostja in druge dele različnih vrst vretenčarjev.  Z nami smo imeli voditelja, ki nas je vodil in nam odgovarjal na vprašanja.

Potem je sledilo vodenje po živalskem vrtu. Najprej smo si ogledali surikate, kjer nam je vodič povedal, da lahko skopljejo zelo globoke rove. Videli smo tudi leva in levinjo, kako se sončita ter opici (zlatolične gibone) kako plezata. Nato smo se odpravili do nojev in žiraf (žirafov jezik meri približno 45cm). Videli smokapibari, kamelo in morska leva.

Vodič nam je pokazal tudi kameleona, tenreka in kraljevega pitona, ki smo jih lahko pobožali in držali. Ob vsaki živali nam je povedal veliko zanimivosti. Na koncu smo pregledali naše zapiske in se odpeljali z avtobusom nazaj do šole.

Timon T. ,Luka, Tilen, Maruša in Damjan   7.A