Skoči na glavno vsebino

Obeležitev Primoža Trubarja

Tudi na naši šoli smo obeležili dan Primoža Trubarja. Združili so moči učenci prvih, četrtih in osmih razredov ter za učence in učitelje uprizorili dramsko igro po slikanici Mojiceje Podgoršek O mlinarju, ki je za knjigo mlin prodal. Dramsko igro so učenci ponovili petkrat – vsako šolsko uro enkrat v avli naše šole. Zvrstili so se učenci posameznih razredov, ki so bili nad dramsko igro navdušeni. Obeležitev sta povezovala Matevž in Brigita iz 6. C razreda.

Prilagamo nekaj slik in videoposnetek do dramske igre, katero si lahko ogledate tudi sami!

HVALA,

  • Kulturnemu društvu Stara Vrhnika in učenki Zali Glamočak za izposojo oblek,
  • učencema Jakobu Zamejcu in Jakobu Maklinu za naslikano Trubarjevo domačijo,
  • vsem nastopajočim učencem in učiteljem, ki so kakorkoli pomagali pri obeležitvi.

Povezava do posnetka dramske igre

Maruša Trošt Širca

(Skupno 301 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost