EKSKURZIJA NA PRIMORSKO

Z avtobusom smo se zgodaj zjutraj na zadnji septembrski petek odpeljali na Primorsko. Med vožnjo smo klepetali in se zabavali. Najprej smo si ogledali Luko Koper. V avtobusu se nam je pridružil vodič, ki nas je vodil po pristanišču in nam medtem povedal veliko zanimivosti o njej ter odgovoril na vprašanja, ki smo mu jih postavili. Približno eno uro smo se vozili po notranjosti luke, nato pa smo se odpeljali v Piran. V Piranu smo se sprehodili čez staro mestno jedro, do Tartinijevega trga. Pojedli smo malico in se odpravili v Muzej školjk in polžev. Izvedeli smo marsikaj novega in si ogledali veliko različnih polžev in školjk. Po ogledu muzeja smo raziskovali Tartinijev trg in okoliške ulice ter opravili nalogo kartiranja. Rešili smo tudi  nekaj delovnih listov. V Piranu smo si ogledali tudi Akvarij Piran, v katerem smo videli veliko rib, ožigalkarjev, iglokožcev in mehkužcev. Potem smo imeli nekaj časa za sladoled in malico. Iz Pirana smo se odpeljali v Strunjan, kjer smo odšli pod klif in raziskovali pas bibavice, se naučili nekaj o tamkajšnji kamninski podlagi in slovenskem morju. Po končani nalogi smo se hitro odpravili proti avtobusu in se odpeljali domov. Na avtobusu je bilo zopet veselo in živahno.

Brigita Kočevar, 7. c