Finančni izziv Banke Slovenije

Naša šola tudi letos sodeluje na Finančnem izzivu Banke Slovenije, ki ga izvajajo v okviru projekta finančnega opismenjevanja.

V želji, da bi svet financ približali osnovnošolcem vseh starosti, so zasnovali poučne, zabavne in didaktično ustrezne naloge različnih težavnostnih stopenj.

Učenci so pobliže spoznali:

● osnovne finančne pojme,
● slovenske valute skozi čas,
● varnostne elemente evrskih bankovcev in
● varčevanje ter gospodarno ravnanje z denarjem.

Za dodatno motivacijo bodo po dokončanem izzivu prejeli tudi simbolično nagrado! Finančni izziv je primeren za skupinsko reševanje v šoli ali samostojno reševanje doma.

Učenci 6., 7., 8. in 9. razredov kviz rešujejo v računalniški učilnici ali pa na telefonih.

Učenka Neža iz 8. b je zapisala:

V četrtek 15.2.2024 smo skupina 8. B razreda imeli matematiko na malo drugačen, zabavnejši način. Odšli smo v računalniško učilnico, kjer smo se dali po parih. Vsak par je dobil nekaj učnih listov povezanih z Banko Slovenije. Spretno smo iskali po netu različne informacije ter gledali poučne videoposnetke povezane z nalogami na učnem listu. S tem učnim listom pa smo tudi preverili splošno znanje o tem, koliko vemo o denarju, pa tudi njegovi preteklosti.