Mednarodni dan boja proti otroškemu raku – 15. februar

Na razredni uri 6. b in 7. a smo govorili o Junakih 3. nadstropja. Pogledali smo si nekaj videoposnetkov, barvali pobarvanke in se seznanili z vrstami otroških rakov. Poslušali smo tudi njihovo himno Barve sveta. Otroci so res junaki, saj so njihove bolezni zelo težko ozdravljive. Poznamo več kot deset vrst otroških rakov, kot so npr. levkemija, možganski tumor, limfomi, nevroblastom … Junaki so, ker prebolevajo res težke vrste rakov, njihov oddelek pa se nahaja v 3. nadstropju bolnišnice. Otroci, ki pa na žalost izgubijo boj proti raku, se imenujejo Junaške zvezdice. Vsak izmed nas si želi, da ne bi bil eden izmed njih in da bi jih bilo čim manj.

Izdelali smo tudi verigo dobre volje, ki jo bomo poslali v bolnišnico. Benjamin, Filip in Ema so narisali sliko za male junake. Prav tako smo izdelali zlate pentlje, ki smo jih 15. 2. 2024 nosili pripete na oblačila v znak podpore. Zlata pentlja je simbol otroškega raka in tako smo se učenci skupaj z učitelji na simbolni ravni pridružili ozaveščanju o raku pri otrocih.

Več o Junakih 3. nadstropja najdete na povezavi tukaj.

Zapisala Nejc in Tobias, 7. a