Fini kviz 2024

Fini kviz – Finančno opismenjevanje učencev od 5. do 9. razreda. Na založbi Rokus so združili moči s SKB banko in za učence od 5. do 9. razreda pripravili Fini kviz, katerega namen je spodbujanje finančne pismenosti. Skupaj smo stopili na pot polno korakov za bolj brezskrbno finančno prihodnost. In vse to na zanimiv in zabaven način.

Fini kviz je potekal v dveh delih. Prvi, izobraževalni del, je vključeval usvajanje znanja na temo finančne pismenosti, pregledovanje snovi tematskih sklopov ter reševanje nalog.

Drugi, zaključni del kviza, je potekal v obliki spletnega tekmovanja. Kviz je potekal v torek, 28. 5. 2024. Tekmovali smo v dveh učilnicah – v računalnici na računalnikih in v učilnici mat 2 na tablicah. Tekmovalo je 35 učencev naše šole, ki so se dobro odrezali, saj je večina zbrala med 50 in 60 točk (od skupno 68 točk).

Najboljša na šoli je bila Ela Vrhovec iz 8. b, ki se je uvrstila med 50 najboljših v Sloveniji in prejela diplomo za tekmovanje.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem. Ponovimo spet naslednje šolsko leto.