Četrtošolci in Ju3

Učenci 4. razredov so bili vključeni v program Ju3 na cesti. V štirih skupinah so izvedli interaktivne dejavnosti, ki temeljijo na izkustvenemu učenju in diskusiji. Delavnice so trajale štiri šolske ure.

Glavni namen delavnice Ju3 na cesti je učencem zagotoviti varen jutri. Preko izkustvenih nalog so se  učenci seznanili s pomeni osnovnih prometnih znakov in komunikacije v cestnem prometu, ter se učili varnega in kulturnega obnašanja v cestnem prometu kot pešci, vozniki skirojev, kolesarji in sopotniki v avtu. Učenci so  aktivno odigrali vlogo odgovornega in strpnega udeleženca v cestnem prometu. Praktično so preizkusili obnašanje v cestnem prometu v realnih situacijah ter analizirali in kritično vrednotili različne situacije v cestnem prometu.

Bojana Petrovčič