Angleščina, 6.a, čet, 23.4., 1. šol.ura

1. Ponovi besedišče po zvezku: Places in a town, Activities, Abilities
  2. Dz str 60/2,3 Reši in preglej po rešitvah.
  3. Bp 144/ Glej pesem Unit 8: I can’t dance. Glasno jo preberi in napiši v zvezek naslov:

I can’t dance

1. Bp 88/1 Tu upoštevaj moje navodilo. Za vsako sliko napiši v zvezek trdilni ali nikalni stavek glede na pesem: I can’t dance. Stavke pišeš po vrsti kot so oštevilčene slike. Npr.
    1. He can’t dance.
    2. He can sing.

In tako naprej.

1. Dragi učenci! Želim si, da bi se po počitnicah kaj videli preko zooma. Zdaj smo pregledali, ponovili in nekoliko dopolnili vse besedišče. Zapisanega imate v zvezku.

Bp 54/ family, body, adjectives, feelings

Bp 76/ food

Bp 98/ homes, room, town, activities, abilities

Bp 120/ clothes, weather, seasons

Na koncu učbenika: Bp 130/ appearance, 131, 132, 133

Pomembno je, da mi javiš, ali bi ti to lahko.

Predvidoma bi naredila dve skupini, vsaka po 11 učencev. Preverjala bi znanje besedišča: povem angleško besedo, ti poveš slovensko ali pa jaz povem slovensko besedo in ti poveš angleško. Zato je pomembno, da besedišče ponavljate. Če imate kakšno vprašanje, mi pišite: nyraxn.tnoebifrx@thrfg.nearf.fv

1. Wish you a nice day!