IZMENJAVA VOŠČILNIC IN SEMEN

Najmlajši vrtnarji smo si decembra preko projekta eTwinning s šolo iz Slovenije in z dvema iz Francije izmenjali voščilnice, predstavitve in semena. Ob voščilnicah smo se tudi na kratko predstavili. Prvošolčki smo voščilnice kar sešili in poleg njih poslali semena peteršilja in avtohtone slovenske solate. V Francijo smo poslali tudi semena božičnega žita in predstavili tradicijo sajenja božičnega žita v Sloveniji.

Prejete pošiljke so nas zelo razveselile. Zanimivo je bilo prebrati predstavitve učencev ter pogledati njihove ilustracije, s katerimi so prikazali, kaj imajo radi in kaj ne. Ugotovili smo, da smo si kar podobni v tem, ne glede na kraj ali državo bivanja. Opazili smo tudi, da enako stari učenci v Franciji že pišejo s pisanimi črkami, medtem ko se mi šele učimo pisati s tiskanimi.

Veselimo se nadaljnjega sodelovanja in vsem voščimo srečno in zdravo novo leto.

Mateja Čadež