LEGENDArno druženje z lokalnimi legendami

Pretekli konec tedna naša šola ni imela običajnega počitka kot je to v navadi. Po njej so namreč odmevali živahni glasovi sedmošolcev, ki smo se družili ob lokalnih legendah. Učenci smo v petek popoldan z velikimi pričakovanji prestopili šolski prag. Čakalo nas je odgovorno delo, ki pa smo ga popestrili s prijetnim druženjem. Sami smo si pripravili obroke, uspešen dan pa smo zaključili z nočitvijo v šolski knjižnici. Kot pravijo, ima noč svojo moč. Ko se je zunaj stemnilo, so oživeli junaki s knjižnih polic, ki so pripomogli, da smo tudi sobotno dopoldne preživeli kreativno. Spoznavali smo različne načine razmišljanja, vrednotili številne ideje, urili svojo domišljijo in krepili medsebojne odnose. Raziskovali smo ljudsko izročilo domačega kraja in na kreativen način poustvarili legendi o Argonavtih in Lintvernu. Nastali so krasni izdelki v obliki kamišibaja. Sedaj pa že kujemo nove načrte, kako bi naše delo nadgradili in ga predstavili še ostalim.

Sedmošolci z mentoricama Vesno Jurač in Alenko Košak Mencin