Skoči na glavno vsebino

Mednarodno sodelovanje s šolo iz Turčije

Naša šola se je letos udeležila mednarodnega projekta, v katerem sodelujemo s šolo iz Turčije. Projekt je biološke zvrsti, pod vodstvom učitelja Mitje Močilarja. Cilj projekta je zelo enostaven, šole iščejo način kako bi odvrženo hrano iz šole najboljše izkoristili. Učenci iz naše šole smo se odločili, da bomo izračunali potencial obdelovalnih površin šole. Tam bi posadili zelenjavo, ki nam jo kuharji postrežejo za kosilo. Proces pridelave zelenjave bi pospešili z rodovitno prst iz šolskega komposta. Na kompostu kompostiramo vse zavržene olupke iz kuhinje. Kompostiranje pa bi pospešili s kalifornijski črvi.

Trenutno se tedensko videvamo z učenci iz Turčije po video klicu. Na njihovi šoli so se odločili, da bodo odpadno hrano poslali v tovarno, kjer jo predelajo v brikete za živali. Trenutno smo se po video klicu srečali dvakrat in se bomo še večkrat. Na srečanjih si izmenjavamo ideje in poskušamo optimizirati ideje obeh šol. Komunikacija je malce zahtevnejša saj poteka v angleščini. Projekt bomo predvidoma končali 25. 4. 2023.

Jakob Maklin, Tine Potrebuješ, Nace Rožmanec, Zala Glamočak

(Skupno 162 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost