NPZ v šolskem letu 2022/23

Nacionalno preverjanje znanja (NPZ) zakonsko opredeljujeta Zakon o osnovni šoli in Pravilnik o nacionalnem preverjanju znanja v osnovni šoli.

Preverjanje znanja poteka v mesecu maju in je obvezno za učence 6. in 9. razreda.

Učenci 6. razreda preverjajo znanje iz slovenščine, matematike in tujega jezika. Učenci 9. razreda preverjajo znanje iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki ga s sklepom določi pristojni minister. Za našo šolo je bil izbran predmet fizika.

Datumi opravljanja NPZ:

• četrtek, 4. 5. 2023                  SLOVENŠČINA      6. in 9. razred
  • ponedeljek, 8. 5. 2023           MATEMATIKA       6. in 9. razred
  • sreda, 10. 5. 2023                  ANGLEŠČINA          6. razred
  • sreda, 10. 5. 2023                  FIZIKA                       9. razred

POSKUSNO PREVERJANJE ZNANJA v 3. razredu

V šolskem letu 2022/23 bodo prvič na NPZ poskusno svoje znanje preverili tudi tretješolci iz slovenščine in matematike.

Naša šola bo v šolskem letu 2022/2023 prvič sodelovala pri Poskusnem preverjanju znanja v 3. razredu kot VZORČNA ŠOLA.
Poskusno preverjanje bo potekalo skladno z rokovnikom in navodili za izvedbo (šifre, določen potek).

Poskusno preverjanje za vzorčne šole:

• iz slovenščine (preizkus traja 45 minut) – ponedeljek, 27. 3. 2023
  • iz matematike (preizkus traja 45 minut) – sreda, 29. 3. 2023

Učenci bodo z dosežkom seznanjeni pri rednem pouku na enak način kot pri šolskem preverjanju – aprila 2023. Svoj preizkus bodo lahko odnesli domov. Sodelovanje učenca bo zabeleženo v obvestilu o sodelovanju pri interesnih in drugih dejavnostih.
Vzorčne šole bodo prejele Analizo dosežkov, ki jo bo pripravil Državni izpitni center.

————————————————–

Več o NPZ si lahko preberete na straneh Državnega izpitnega centra, RIC.

Splošne informacije o NPZ

Več o NPZ – spletne strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport