Skoči na glavno vsebino

ZAKLJUČEK NATEČAJA NAJBARJANSKA ZGODBA

Učenci naše šole so sodelovali na literarnem razpisu NAJBARJANSKA ZGODBA, ki ga je razpisalo KULTURNO DRUŠTVO MAH TEATER v sodelovanju z Javnim skladom za kulturne dejavnosti, Območno izpostavo Vrhnika in Območno izpostavo Ljubljana okolica, Zavodom Ivana Cankarja Vrhnika, Cankarjevo knjižnico Vrhnika ter občinami: Vrhnika, Log-Dragomer, Horjul, Dobrova-Polhov Gradec, Borovnica, Brezovica.

Na natečaju so lahko sodelovali učenci druge in tretje triade. Naša šola je sodelovala s tremi prispevki, ki so jih napisale Katja Trček iz 7. c, Maša Černetič iz 9. c ter Bina Fefer in Klara Matkovič iz 9. a.

V ponedeljek, 22. 5. 2023, je bila v Cankarjevem domu na Vrhniki prireditev, na kateri so razglasili zmagovalce natečaja. Vsi učenci so prejeli priznanje za udeležbo in knjigo Ivana Cankarja z naslovom Moje življenje. V svoji kategoriji pa sta najboljšo zgodbo napisali Bina Fefer in Klara Matkovič. Za nagrado sta prejeli družabno igro Literatura z Josipom Jurčičem.

Mentorici Martina Kokelj in Maruša Trošt Širca

(Skupno 243 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost