Devetošolci so pustili pesniški pečat

In smo jo dočakali – pesniško zbirko z naslovom Trinajst pogledov na svet!

Ustvarilo jo je trinajst učencev, ki v tem šolskem letu zaključujejo šolanje na OŠ Antona Martina Slomška Vrhnika. Mladi pesniki so bili vključeni v projekt »Vsak mesec napišem pesem« pod mentorstvom učiteljice slovenščine Vesne Jurač. Omenjen projekt je potekal kar dve šolski leti. Nastalo je ogromno lepih izdelkov in padla je odločitev, da jih zberejo in izdajo v obliki pesniške zbirke, ki si jo lahko ogledate tukaj.

Ob izidu pesniške zbirke so sodelujoči učenci zapisali:

»V ta izdelek je bilo vključeno veliko dela in stresa, ampak je vse poplačano s končnim izdelkom.« (Tine Potrebuješ)

»Čeprav je bilo težko pisati pesmi, so nastali zelo dobri izdelki. Nanje sem zelo ponosen.« (Rok Košir)

»Med literarnim ustvarjanjem sem pomislil, da bi morda v resnici lahko postal pesnik.« (Lovro Jakop)

»Pisanje pesmi mi je bilo v užitek.« (Zala Keršmanec)

»Pisanje pesmi mi ni bilo težko. Všeč mi je bilo videti vse zbrane pesmi v izdani pesniški zbirki.« (Sergej Gajič)

»Med pisanjem pesmi smo se kot razred še bolj povezali.« (Val Marolt)

»Priznam, da sem med pisanjem pesmi velikokrat dvomil v uspeh pesniške zbirke, a nam je le uspelo!« (Nace Rožmanc)

»Med pisanjem pesmi sem uživala in odkrila nov talent. S končnim rezultatom v obliki pesniške zbirke sem zelo zadovoljna.« (Taja Gramc)

»Pesniška zbirka nas je povezala in mislim, da si bomo za vedno ostali v spominu.« (Lara Skvarča)

»S pomočjo pesniške zbirke se bom vedno spominjala sošolcev.« (Manja Trček)

»Pisanje pesmi mi je bilo v veselje. Ko se lotiš pisanja, je zabavno. Vesela sem, da smo pesmi objavili, saj mi bodo tako vedno ostale v spominu.« (Zala Lah)